Motohelp.pl Księgarnia motoryzacyjna

Zaloguj się|Zarejestruj się

wydawnictwa

Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
JAK NIE BAĆ SIĘ INTERNETU

JAK NIE BAĆ SIĘ INTERNETU

Wydawnictwo: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności
Autor Dorota Szumilas

Dostępna ilość: Wskaźnik dostępności

Realizacja zamówienia: Wysyłka w ciągu 24h

Cena: 37,80 zł
Poleć nas na: znajdź nas na blip znajdź nas na twitterze

JAK NIE BAĆ SIĘ INTERNETU 
Poradnik początkującego Internauty

Poradnik ten, przystępnie napisany i bogato ilustrowany, pomoże Czytelnikowi bezstresowo opanować umiejętność posługiwania się komputerem, a dzięki licznym wskazówkom i wyjaśnieniom bezproblemowo korzystać z bogatych zasobów Internetu. Wśród wielu dorosłych panuje przekonanie, że korzystanie z Internetu jest dla nich zbyt trudne ze względu na wiek i brak zdolności do zrozumienia współczesnych zdobyczy techniki. Nic bardziej błędnego. Autorka „krok po kroku” wprowadza w tajniki Internetu, od założenia konta aż po użytkowanie poczty i korzystanie z Internetu, przestrzegając jednocześnie przed czyhającymi niespodziankami.

Spis treści:

Wstęp /9

Młodzież uważa za rzecz dziwną brak umiejętności posługiwania się komputerem. Świat komputerów jest dla niej niemal naturalnym środowiskiem. A dorośli? Wśród wielu panuje przekonanie nie dla mnie, w tym wieku i komputer? A najlepiej jeszcze powiedzieć, że nie ma się do tego zdolności i technika nas przerasta. Nic bardziej błędnego. Poradzisz sobie lepiej od dzieci, uwierz mi. Tylko spróbuj, a zobaczysz, jakie to proste i jak Internet ułatwi, a być może urozmaici, Twoje życie.

1. Mój własny komputer
Jaki powinien być komputer? Najlepiej dobry i tani. Rzecz w tym, że jedno i drugie określenie jest względne. Parametry komputerów rosną bardzo szybko, ceny jednak tak szybko nie spadają. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego komputer jest potrzebny teraz, a do czego przyda się za rok. A jeśli pieniędzy nie wystarczy na nowy komputer, to może warto popytać w rodzinie, czy gdzieś nie poniewiera się jakiś zbędny komputer. Nie musisz mieć super maszyny. Taka jest potrzebna jedynie specjalistom i... dzieciom, by mogły grać w najnowsze gry.

2. Którędy do Internetu?
Jest wiele sposobów na to, by mieć dostęp do Internetu. Najlepszym i najbardziej opłacalnym okaże się zapewne stały dostęp - czy to podłączenie się do osiedlowej sieci, do sieci telewizji kablowej, czy też wykupienie usługi ADSL. Najprostszym sposobem, dostępnym dla każdego, kto ma telefon i komputer z modemem telefonicznym, jest połączenie Dial up. Nie jest to jednak tania usługa, jeśli chcesz intensywnie korzystać z Internetu.
2.1. Sposoby na włączenie do sieci /17
2.1.1. Przez telefon /17
2.1.2. Popularne rozwiązanie /21
2.1.3. Szybki dostęp /21
2.1.4. Telewizja kablowa, sieć osiedlowa, satelita /21
2.2. Jak to się dzieje, że to działa? /22
2.2.1. Protokoły /22
2.2.2. Jaki adres? /23
2.2.3. Droga do pokonania /25
2.2.4. Odbijanie /25
2.2.5. Kto tam? /26
2.2.6. Wskazać palcem /27
2.2.7. Osiąść w porcie /27
2.3. Podsumowanie - Czy to jest mi potrzebne? /28

3. Strony internetowe
Twórcy Internetu nie spodziewali się pewnie, że stanie się on tak powszechny. Zresztą wtedy nawet nie mogli przypuszczać, że sieć oplecie cały świat. Dzis